KEDİ DOMİNOSU

Malzemeler:

  • Resimli Domino Kartları
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • Eşleştirme
  • Benzerlik ve Farklılıkları Analiz Etme
  • Kurallı Oyun
  • Sosyal Gelişim
  • Kavram Bilgisi (Dil Gelişimi)

     Tübitak’ın yayınladığı Meraklı Minik dergisini düzenli olarak takip ediyoruz. İçeriği dolu, küçük yaş çocukları içinde oldukça ilgi çekici ve özet bilgi içeriyor. Etkinlikleri de güzel. Üstelik fiyatı 4 Tl. Diğer çocuk dergileri ile kıyasladığımda hem ekonomik hem daha doyurucu. Tek dergi takip ediyoruz bu nedenle. ancak yaş olarak biraz daha büyük olan çocuklara Bilim Çocuk dergisini de şiddetle tavsiye ederim.

    Meraklı Minik’in bu ayki eki olan kedi dominosunu ilgiyle oynadık. Zaten kedi olan her şeyi seviyoruz. Bu nedenle bu ayın konusu tam bizlikti.  Kedigiĺller konusunda artık daha bilinçliyiz. Türleri tanımaya başladık. Oyunumuz da bu konuda epey katkı sağladı. Domino mantığını da öğrendik. Artık domino da oynayabiliriz sanırım:)

label, , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir