SUDA EĞLENCE

Malzemeler:

  • Şişme Havuz

Yaş:

  • + 4 Ay

Kazanımlar:

  • Motor Gelişim
  • Duyuları Geliştirme
  • Duygusal Gelişim

      Su, duyusal gelişimi destekleyen en iyi malzemedir. Onunla yapabileceğiniz çok şey var. Fakat yapılabilecek en iyi şey sanırım içine girip serinlemek:) Biz yetişkinler için de aynı şey geçerli değil midir?

     Bahçe ya da balkonunuza alacağınız küçük bir şişme havuz ile çocuklarınıza yaz boyu keyifli zaman geçirebilecekleri bir etkinlik oluşturmuş olursunuz. El ve ayak çırpmaları nedeni ile oluşan sıçrama , çocukların neden-sonuç ilişkisini kavramasını sağlarken, aynı zamanda el-göz koordinasyonunun da gelişimini destekler. Büyük kas gelişimini de olumlu etkileyen bu faaliyet tam çocuklarınıza göre. Ancak yaşları ne olursa olsun lütfen çocuklarınızı can güvenliği açısından yalnız bırakmayın. Bol yüzmeli günler 🙂

label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir