FINGER-HAND

Malzemeler:

  • El:)

Yaş:

  • + 6 Ay

Kazanımlar:

  • Vücudumuzu Keşfetme (Fen ve Doğa Bilgisi)
  • Dil Gelişimi (İngilizce)
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi
  • Duygusal Gelişim

      Bebeklerin oynamaktan en çok hoşlandıkları nesneler kendilerinin ve annelerinin uzuvlarıdır. Sürekli sizin burnunuzu çeker, boş kaldıkça ayak parmaklarını kemirir, uykuya dalmadan önce ellerini incelerler. Onlar tam bir kaşiftirler ve en merak ettikleri şey tabii ki en yakınında bulunan şey olan kendisidir.

     Bu nedenle hiçbir nesne kullanmadan oynadığımız oyunlar çoğunluktadır bu yaş döneminde. Kucaklaşma, ellerle yüz keşfi, parmak oyunları ve spor. Tüm bunlar için sadece vücudumuz yeter. Bu videodaki etkinliğimizde de parmaklarımızı kullanıyoruz, parmağın ve elin İngilizcesini öğreniyoruz.  Kerem Hakan’ın çok hoşuna gitti bu etkinliğimiz. Hem oyun oldu hem de ingilizce kavramları eğlenceli bir şekilde tekrar tekrar ifade ettik . Dil gelişimini destekledik.

 3,951 total views,  2 views today

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. İFTİ 500 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir