FINGER-HAND

Malzemeler:

  • El:)

Yaş:

  • + 6 Ay

Kazanımlar:

  • Vücudumuzu Keşfetme (Fen ve Doğa Bilgisi)
  • Dil Gelişimi (İngilizce)
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi
  • Duygusal Gelişim

      Bebeklerin oynamaktan en çok hoşlandıkları nesneler kendilerinin ve annelerinin uzuvlarıdır. Sürekli sizin burnunuzu çeker, boş kaldıkça ayak parmaklarını kemirir, uykuya dalmadan önce ellerini incelerler. Onlar tam bir kaşiftirler ve en merak ettikleri şey tabii ki en yakınında bulunan şey olan kendisidir.

     Bu nedenle hiçbir nesne kullanmadan oynadığımız oyunlar çoğunluktadır bu yaş döneminde. Kucaklaşma, ellerle yüz keşfi, parmak oyunları ve spor. Tüm bunlar için sadece vücudumuz yeter. Bu videodaki etkinliğimizde de parmaklarımızı kullanıyoruz, parmağın ve elin İngilizcesini öğreniyoruz.  Kerem Hakan’ın çok hoşuna gitti bu etkinliğimiz. Hem oyun oldu hem de ingilizce kavramları eğlenceli bir şekilde tekrar tekrar ifade ettik . Dil gelişimini destekledik.

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir