FINDIK KIRIYORUZ

Malzemeler:

  • Fındık Kıracağı
  • Fındık

Yaş:

  • + 4 Yaş

Kazanımlar:

  • Günlük Yaşam Becerileri
  • Fiziksel Gelişim
  • Merak ve Öğrenme Dürtüsü Gelişimi

       Çocukların en çok ilgi duyduğu eşyaların başında mutfak eşyaları gelmektedir. Meraklı gözlerle incelenen anneler, mutfak aletlerini kullanırken soru yağmuruna tutulurlar. “Bu ne?”, “Ne işe yarıyor?” , “Bunu kullanmadan olmuyor mu?” gibi birçok soruyla karşı karşıya kalırsınız. Bu soruları cevaplamanın yanı sıra onlara kullanma fırsatlarını yarattığınızda ise hem çok daha kolay öğrenirler hem de kendilerini evin bir bireyi olarak hissetmeleri daha yoğun gerçekleşir.

         Çocukların dokunmasına, incelemesine, kullanmasına fırsat verdiğimizde merak ettiklerinin cevabını almalarına katkı sağlayarak, onların merak duygularını desteklemiş olacağız. Bu videomuzda fındık kırma aracımızın nasıl çalıştığını ve fındığı nasıl kıracağımızı öğrendik. Ama kas kuvvetimizin yetersizliği sebebi ile uygulamaya dökemedik 🙂 İleri yaşlarda umarız o da olacak. Şimdilik teorik bilgi ile yetiniyoruz. Günlük yaşam becerisi etkinliğimizi siz daha büyük yaştaki çocuklarınızla rahatlıkla gerçekleştirebilir, kırdığınız fındıkları birlikte afiyetle yiyebilirsiniz:)

 5,365 total views,  2 views today

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir