DÖNMEDOLAP MACERAMIZ

Malzemeler:

  • Lunapark

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • Farklı Deneyimler
  • Yüksek-Alçak Kavramlarını Pekiştirme
  • Parça-Bütün İlişkisi
  • Tümevarım
  • Dil Gelişimi

       Herkesin çocukluk anılarının bir köşesinde mutlaka lunapark vardır. Çocukluğum aklıma geldiğinde ilk gözümde canlanan karelerden bir kaçı lunaparka aittir. Biz de çocuklarımızın anılarında canlanması adına onları lunaparkla tanıştırmaya karar verdik.

      Lunaparklar, alışveriş merkezlerindeki eğlence merkezlerinden biraz daha farklıdır benim gözümde. Bir kere açık bir alanda. Hiçbir oyuncak diğerine yakın değil. Sıkışıklık yok. Ayrıca daha geleneksel bir görünüme sahip. Sanki “biz buraya para dökmeniz için kurulduk” değil de “Sizin eğlenmeniz için buradayız” der gibi bir duruşları var. O nedenle tercihim genellikle eğlence merkezleri değil, lunaparklar olmaktadır.

     Aybike Esra ne zaman lunapark görse “dönme dolaaaaap” diye çığlık atar. Bugünkü etkinliğimizde de dönme dolaba binme var. Kazanımlar ise Yüksek- alçak kavramı, şehri tepeden görmenin verdiği avantaj ile parça – bütün ilişkisini geliştirme ve tümevarım. Ayrıca farklı bir deneyim, farklı bir mekan, farklı kavramlar, isimler, renkler…

      Siz de ailecek güzel vakit geçirerek çocuklarınızın anısında bu hoş manzarayı oluşturmak isterseniz, lunaparka gidebilirsiniz. Hem siz eğlenirsiniz hem yavrularınız:)

 2,829 total views,  4 views today

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir