BİR DOSTLUK HİKAYESİ: ÜÇ KEDİ BİR DİLEK

    Ailece kedileri çok severiz. Bu nedenle içinde kedi olan her kitap, her hikaye, her şarkı bizim için daha güzeldir ve daha sevimlidir. Kedileri o kadar çok seviyoruz ki sonunda evimize bir kedi ferdi de ekledik.

    Bu kitap, bize üç sevimli kedinin hikayesini anlatıyor. İçinde kedi olması bu kitabın, bizim için çok ilgi çekici hale gelmesi için yeterli bir sebep. Ama tek neden bu değil. Hikaye öyle tatlı, öyle sıcak ki; kedi sevmeyen kişiler bile bu hikaye sonunda kedilere farklı bir gözle bakabilirler…

    Aslına bakarsanız bu hikaye, bir dostluk hikayesi. Hikayeyi kısaca özetleyecek olursak; üç kedi arkadaş çatıda gökyüzünü izlerlerken, biri yıldız kaymasını izlemenin tüm dilekleri gerçekleştireceğini söylüyor. Diğer kedi heyecanlanıyor, günlerce yıldız kaymasını bekliyor. Tabii bekleme sırasında başına bazı kazalarda geliyor. Buna rağmen vazgeçmiyor. Diğer kediler endişeleniyorlar ve bir çözüm bulmaya çalışıyorlar. Acaba minik kediciğin bu kadar çok gerçekleşmesini istediği dilek ne? Sonunda bir çözüm buluyorlar. Bayan Leylek, iki kediye yardım ediyor ve kedilerden biri leylekle birlikte kömür tozuna bulanıp kapkara oluyor. Diğer kedi ise el feneri ile bacanın arkasında bekliyor. Leylek kediyi ensesinden tutarak uçuruyor ve bacanın arkasındaki kedinin ışığı açması ile birlikte kedinin gözünden yansıyan ışık, yıldız kayması gibi görünüyor. Günlerdir nöbet bekleyen zavallı kedicik çok heyecanlanıyor ve dileğini diliyor. Dileği arkadaşları ile hep birlikte olmak, hiç ayrılmamak. Arkadaşları bu duruma hem şaşırıyor hem de çok mutlu oluyorlar. YoRgun kedimiz mışıl mışıl uyurken; diğer kediler gerçek bir yıldız kaymasına şahit oluyorlar. Dilekleri ise; arkadaşlarının dileğinin kabul olması.

     Bu sevimli arkadaşların hikayesi, dostluk ve sevginin ne kadar güzel olduğunu bir kez daha öğretiyor bizlere. Çocuklarınızın kitaplığında mutlaka bulunmasını önerdiğim Üç Kedi Bir Dilek kitabını, Sara Şahinkanat kaleme almış. Bizim için de fuarda imzaladı. YKY den çıkan kitap hakkında detaylı bilgi edinmek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Sevgiyle ve dostlukla kalın…

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir