ARILAR BALÖZÜ TOPLUYOR

Malzemeler:

  • Meraklı Minik Oyun Materyali ya da Renkli Kartonlar
Yaş:
  • + 3 Yaş
Kazanımlar:
  • Kavram Bilgisi ( Dil Gelişimi)
  • Kozmik Eğitim
  • Doğa ve Fen Etkinliği
  • Sıra Bekleme (Sosyal Gelişim)
  • Sayı Bilgisi (Matematik Becerileri Gelişimi)

    Meraklı miniğin eğlenceli bir oyununu oynadık bugün. Matematiksel becerilerin gelişimi için birebir. Saya saya bal özü topladık. Ayrıca sıra bekleme konusunda da ilerleme kaydettik. Yeni çiçek isimleri de öğrendik. En önemlisi de çok ama çok eğlendik. Doğa ile ilgili her yeni bilgi kozmik eğitimimize katkıda bulunmakta. 

     Oyunu renkli kartonlardan kendinizde oluşturabilirsiniz. Oyun şu şekilde oynanmakta; Elinizde size ait boş petekler var. Arınız atılan zarda üste gelen çiçeğe konup çiçeğin içerdiği sayı kadar balözü topluyor ve peteklerine yerleştiriyor. Çimene geldiğinde bal özü alamıyor. Peteğini ilk dolduran oyunu kazanmış oluyor. 

     Oyunu genellikle Aybike Esra kazandı. Oyun şansı yüksek minik kelebeğimin. Tekrar tekrar oynadığı bir oyun oldu. Tavsiye ederim.

label, , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir