PİZZA YAPIYORUZ

Malzemeler:

  • Pizza Hamuru
  • Pizza Üstü Malzemeler
  • Fırın
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • Günlük Yaşam Becerileri
  • El-Göz Koordinasyonu
  • Dikkat ve Konsantrasyon Becerisinin Gelişimi

       Aybike Esra ile mutfakta zaman geçirmeyi seviyoruz. Ara ara yemekler yapıp ara ara mutfak işleri yapıyoruz. 23 Nisan şenliğinde var olan bir alan da bu nedenle dikkatimizi çekti. Pizza yapım atölyesinde biz de maharetlerimizi sergileyelim istedik.  Küçük ustalar kollarını sıvadı, başladılar pizzalarını yapmaya. 

    Önce hamuru elleriyle büyüttüler. Sonrasında hamurun üzerine soslarını sürdüler. Malzemeleri diledikleri gibi yerleştirdikten sonra peynirlerini de serpip fırına gönderdiler. Bizim ustanın pizzası da çok lezzetliydi . En yakın zamanda evde de denemeyi planlıyoruz. 

      Günlük yaşam becerilerinin gelişmesi adına mutfakta zaman geçirmek çocuklar için çok önemli. Onların kendi kendilerine yetebilir hale gelmeleri açısından fırsat vermemiz gerekiyor. Artık pizzanın nasıl yapıldığını öğrenen kızım, bu işi de üzerimden aldı.  Pizzalar artık Aybike’den sorulur:)

label, , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir