OYUN MİNDERİ

Malzemeler:

  • Oyun Minderi

Yaş:

  • + 3 Ay

Kazanımlar:

  • Yüzüstü ve Sırtüstü Kullanımı ile Motor Gelişimi Destekleme
  • Duyuları Geliştirme
  • Merak Duygusunu Tetikleme
  • Kendi Kendine Zaman Geçirebilmelerini Sağlama
  • Zihinsel Gelişim
  • Dikkat ve Konsantrasyonu Geliştirme

  Bebeklerde uyaran olarak oldukça etkili bir materyaldir oyun minderleri. Bir çok çeşidi vardır. Sesli ya da sessiz olabilir. Evde de yapılabilir, hazır da alınabilir. Kimisinde hayvan figürleri vardır, kimisinde geometrik şekiller. Ama işlevi hiç değişmez. Bebeğinizin bol uyaranla zihinsel gelişimini desteklemek. Duyularını harekete geçirmek. ilgisini uzun süre çektiği için dikkat süresini artırmak. 

     Bebeklerin bu dönemde kontrollü bir şekilde yüzüstü durdurulması, onların fiziksel gelişimleri için çok önemlidir. Böylelikle kol ve boyun kasları gelişecek, emekleme ve yürüme aşamalarına ön hazırlık yapılmış olacaktır. Bebeği yüzüstü durumda tutarken de dikkatini çekecek bir materyale ihtiyaç vardır. İşte oyun minderleri de bu görevi yerine getirme vazifesini layıkıyla yerine getirirler.

     3 aydan itibaren kullanabileceğiniz bu etkinlik materyalini, evde kendinizde oluşturabilirsiniz. Bebeğiniz oyun minderinde oynarken siz de kısa bir süreliğine de olsa dinlenirsiniz:)

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir