NOKTALI NOKTALI PENGUEN

Malzemeler:

  • Kalem
  • Kağıt
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • El-Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Dikkat ve Konsantrasyon
  • Sanat Etkinliği

      Kimi zaman farklı bir ortamda bulunursunuz ve bir süre sonra çocuğunuzun canı sıkılır. Tabii saracağı ilk kişi genellikle annesi olur. Ev ortamından uzak, oyuncağın olmadığı ya da çocuğun ilgisini çekecek herhangi bir materyal bulamadığınız durumlarda; en cazip araçlar kalem ve kağıttır. Kalem ve kağıtla yapabileceğiniz birkaç etkinlik bilmeniz; bu tür acil durum süreçlerinde hayat kurtarıcı bir işlev kazanacaktır.

      El -göz koordinasyonunu geliştirme ve sanat etkinliği kapsamında bugün biz de penguen yaptık. Penguen yapmak isteyen kızımdan, penguenin siyah olan kısmını nokta ile renklendirmesini istedim. Görevini başarı ile sonlandirdi. Kaslarımız gelişti, dikkatimiz güçlendi. Anne de bir kriz anını daha başarı ile atlatmış oldu 🙂

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir