MİNİK PİCASSO İŞBAŞINDA

Malzemeler:

  • Keçe
  • Cırt Cırt
  • Sıcak Silikon
Yaş:
  • + 1 Yaş
Kazanımlar:
  • Kavram Bilgisi (Dil Gelişimi)
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • El-Göz Koordinasyonu

     Bu etkinlikte amaç hem yüzü tanımak hem de küçük kaslarımızı geliştirerek biraz eğlenmek. Keçe ve cırt cırt ile yaptığımız bu etkinliği siz de evinizde kolayca yapabilirsiniz.

    Öncelikle keçelerden oluşturmak istediğiniz yüz ifadelerine göre parçalar kesin (Farklı yüz ifadelerine ve cinsiyetlere göre bir çok parça yapabilirsiniz). Ardından hem tabana hem de parçalara cırt cırtları sıcak silikon yardımı ile yapıştırın. Silikonla yapıştırın çünkü diğer yapıştırıcılar çekme sırasında kopabiliyor. Oluşturduğunuz materyali bebeğinizin önünde bir kez uygulayın. Nasıl oynanması gerektiğini öğrenen bebeğiniz sonraki denemelerinde kendisi yapabilir hale gelecektir. Ancak yönünü tutturabilme konusunda garanti veremeyeceğim. Bizimki gibi minik bir Picasso ile karşılaşma ihtimaliniz yüksek 🙂

     Cırt cırt nedeni ile küçük kaslar çalışırken , el-göz koordinasyonu da gelişmekte. Yapıştırma sırasında kullanılan kavramlar dil gelişimini desteklemekte. Tavsiye ederiz.

label, , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir