MAKARNA GEÇİRME

Malzemeler:

  • Delikli Bir Kap
  • Çubuk Makarna
Yaş:
  • + 1 Yaş
Kazanımlar:
  • El-Göz Koordinasyonu
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi

      Mutfakta çok işiniz var. Yemek saatine az kaldı ve henüz ortada bir yemek yok. Ufaklık oyun istiyor ve sizi sürekli bacağınızdan çekiştiriyor. Bu manzara size de tanıdık geldi mi? Benim sık sık yaşamak durumunda kaldığım bu durumu eminim bir çok anne yaşıyordur. Bu durumda yapabileceğiniz iki şey var; ya yemek yapmayı bırakıp çocuğunuzla oynayacaksınız ve dışarıdan bir şeyler sipariş edeceksiniz, ya da çocuğunuzun dikkatini çekebilecek bir mutfak etkinliği bulacaksınız. İşte bu etkinlikte bu çabanın ürünü 🙂

     İnce motor becerisi, el- göz koordinasyonu ve dikkat gelişimini destekleyen bir çalışma. Bebeğiniz var olan deliklere çubuk makarnaları geçirmeye çalışarak tüm bu becerileri ediniyor ve bunu sonsuz bir gönüllülükle yapıyor. Siz de rahat rahat yemeğinizi yapabiliyorsunuz. Malzemeler evde bulunan malzemeler ve mutfak temasına oldukça uygun olduğu için tam bir mutfak etkinliği. Eğer siz de bir gün benim sürekli yaşadığım bu durumla karşılaşırsanız bu etkinlik aklınızın bir ucunda bulunsun. 

label, , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir