KIZIM ÖĞRETMEN OLURSA

       Çocuklar hayali oyunlar oynamaya bayılırlar. Kimi zaman günlük yaşamlarında yaşadıkları olayları, kimi zaman gözlemlediklerini, kimi zamansa arzu ve isteklerini bu oyunlara aktarırlar. Bir ayna görevi görür çoğu zaman bu oyunlar. Bazen kendimizi izleriz bu sahnede, bazense biz olmadan geçen zamanlarını.

    Bu sahnede ise izlediğimiz şey okul. Aybike Esra öğretmen. Bize kartlarda bulunan resimlerin neler olduğunu soruyor. İzin istemeden de cevap veremiyoruz. Emir öyle:) Ne yapalım öğretmen o ne derse o olacak.

      Çocuklarınızı bu oyunlar sırasında dikkatli bir biçimde gözlemleyin. İpuçlarını iyi takip edin. Onun duygularına, istek ve ihtiyaçlarına duyarsız kalmayın. Ve çocuğunuzda kendi davranışlarınızı arayın. Mutlaka bulacaksınız. Bulduklarınız sizi mutlu ediyorsa ne mutlu size, ama etmiyorsa bir şeylerin değişme vakti gelmiş demektir. Mutlu oyunlar:)

 2,828 total views,  2 views today

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir