EĞLEN-ÖĞREN KUTUSUNU KEŞİF

    Bu yıl Tüyap Kitap fuarından epey ganimetlendik. Yapıyoruz yapıyoruz bitmiyor. Yaptığımız her aktiviteyi de sizlere de fikir vermesi amacıyla paylaşıyoruz. O kadar çok ürün ve seçenek var ki kimi zaman takip etmekte zorluk çekiyoruz; kimi zamansa çocuklarımız için çok da faydalı olmayan kaynaklara çok para yatırıyoruz. Zaman kıymetli, para kıymetli. Ama hepsinden önemlisi yavrularımız kıymetli. Onlar için en yararlı olan ürünleri bularak hem zamandan hem de paradan tasarruf etmek mümkün.

      Tüyap’da Eğlen-Öğren standını ziyaret ettim. Standda tanıtım yapan kişiler gerçekten çok ilgiliydiler ve ürünleri tanıma konusunda çok destek verdiler. Ben de uzun uzun inceleme fırsatı buldum ürünleri. İçlerinde bu ürün beni çok cezbetti “İlk Bulmacalarım” kutusu. Küçücük bir kutuya bu kadar bilgi ve eğlence nasıl sığmış inanın bilmiyorum. Aybike Esra getirip getirip önüme koyuyor hadi yapalım diye. İçerisinde 4 grup var. Size küçük ip uçları veriyor ve doğru cevabı tahmin etmenizi istiyor. Ayrıca o kadar çok kart var ki sor sor bitmiyor 🙂 Zihinsel gelişimi destekliyor. Neden sonuç ilişkisi kurmaya yardım ediyor ve dil gelişimi için çok faydalı.

      Üründe turuncu ve yeşil olmak üzere iki kart rengi var. Yeşiller 3-4 yaş grubu için, turuncular ise 5-6 yaşa hitap ediyor. Zorluk derecesini biraz artırmışlar. Anlayacağınız ürünü aldıktan sonra 4 yıl kadar kullanabiliyorsunuz. Aksiyonu artırmak için ise bir çarkıfelek eklemişler. Çarkı çevirip hangi grup denk gelirse o gruptan kart çekip soruyorsunuz. Bu da çocukları heyecanlandırıyor. Tavsiye ederim 🙂

label, , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir