DENGE İLE İMTİHANIMIZ

      Bir yaş çocukları için denge unsuru çok önemlidir. Objeleri üst üste koyarak dengede tutma çabaları yaygın olarak görülür. Bazen de zor alanda bir nesneyi dengede tutma uğraşısı içerisine girerler. Bu başarı onların sadece denge kurma becerisini geliştirmekle kalmaz; aynı zamanda özgüven ve başarı duygusunun gelişimi için de bir yapı taşı oluşturur.

        Buradaki etkinlikte de bu uğraşının bir ürününü görmekteyiz. Kerem Hakan aklına koymuş bir kere o arabalar o kutunun üzerine konulacak. Denge sağlamak biraz vaktini aldı ama müdahale yok. Müdahale; çocuğun öğrenmesini ve özgüvenini baltalayan birinci faktördür. Özgüvenin gelişmesi için yapabileceği şeyleri tek başına yapması için beklememiz ve yardım etmememiz gerekiyor. Nitekim sonunda başardı. Dengeyi kurduk. El-göz Koordinasyonu içinde bir etkinlik olmuş oldu. Böylelikle Kerem Hakan’ın kendi kendine oluşturduğu bir etkinlik örneği daha sona erdi:)

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir