ARKEOLOGLAR İŞ BAŞINDA

Malzemeler:

  • Kum
  • Oyuncak Hayvanlar
Yaş:
  • + 1 Yaş
Kazanımlar:
  • Duyuları Geliştirme
  • Neden-Sonuç İlişkisi Kurma
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi
  • Fiziksel Gelişim
  • Kozmik Eğitim

     Yaz bitti , açık hava etkinliklerine yavaş yavaş veda etme zamanı da geldi 🙁 Bu etkinliğimizi de açık havada gerçekleştirdik. Sizlerle da paylaşmak istedik. 

     Etkinliğimiz duyuları geliştirmeye yönelik. Dokunma duyusunu daha hassas hale getirme amaçlı. Ayrıca sohbetlerimiz esnasında birazcık da kozmik eğitim katıyoruz aktivitemize. 

     Derin bir kaba kum dolduruyoruz ve minik oyuncaklarımızı kumun derinliklerine saklıyoruz. Biz dinozorları tercih ettik. Bir kaç tane de diğer hayvanlardan var. Eski zamanlarda yaşayan hayvanların yer altındaki fosillerini bulup çıkarıyoruz. Özellikle ekipman kullanmıyoruz. Ellerimizle kumu hissediyoruz. “Eskiden dinozor adı verilen dev hayvanlar varmış. Şuanda yerin altında fosilleri bulunuyor. Hadi keşfedelim…” Bu maceraya hangi arkeolog ruhlu çocuk “hayır” diyebilir ki…

     Etkinlikle fiziksel gelişimin yanı sıra; dokunma duyusunu, neden-sonuç ilişkisi kurma becerisini, dikkat ve konsantrasyonu ve son olarak dil gelişimini destekliyoruz. Verdiğimiz bilgiler de geçmiş döneme ait doğa bilgileri olduğundan kozmik eğitime de hizmet ediyor. 

       Sizlerde bu etkinliği çocuklarınıza yaptırabilir, keşfetmenin tadını çıkarabilirsiniz…

 8,968 total views,  2 views today

label, , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir