UĞUR BÖCEĞİ KONSEPTİ

       Bitanecik kızımın ilk yaş günü. Heyecan dorukta. Hazırlıklar , planlar bir ay öncesinden başladı. Ne de olsa ilk çocuğumuz ve ilk yaş günü partimiz olacak. Her şeyi kendim hazırlamak istiyor, her ayrıntıya dikkat etmeye çalışıyorum. E tabii bir de ekonomik kısmı var. Mümkün olduğunca bütçemizi sarsmak taraftarı değilim. Bu nedenle hazır herhangi bir şey kullanmamaya karar verdim. Ne olacaksa bizim elimizden olmalı diye düşündüm. Nitekim de öyle yaptım. Uğur böceğimizin doğum gününden kesitler;

    İşe öncelikle tütüşünü ve tişörtünü hazırlamakla başlamayı uygun gördüm. Ne de olsa doğum günü kostümü önemli değil mi? Tütü yapımını internette kolaylıkla bulabilirsiniz. Ben videolardan yararlandım. Tişörtü ise önce tasarladım ve kağıda çizdim. Ardından sarı karbon kağıdı ile tişörte transfer ettim ve kumaş boyası ile boyadım. Kollarına da tütüden artan tüllerimle süs yapmaya çalıştım.

uğurböceği konsepti uğurböceği konsepti uğurböceği konsepti

     Sonrasında ev süsleme işine giriştik. Aile boyu seferber olduk diyebilirim. İtiraf etmek gerekirse en çok zorlayan da çiçek topları oldu. 12 tane çiçek figürü kesiyorsunuz, birbirine geçiriyorsunuz ve sadece 1 top oluyor. Eğer çok yapacaksanız bir daha düşünün derim:)

uğurböceği konseptiuğurböceği konseptiuğurböceği konsepti uğurböceği konseptiuğurböceği konseptiuğurböceği konsepti uğurböceği konsepti uğurböceği konsepti

     Resim çerçevemiz olmadan olmaz değil mi? O da el emeği, göz nuru:)

uğurböceği konsepti

 

     Bannerlarımız tek tek yapıldı ve duvardaki yerlerini aldı. Bu çalışmada çıktı kullanmadım. Kartonla yapıldı.

uğurböceği konsepti uğurböceği konsepti

    Bunlar da kürdanlarımız:) Bilgisayarda oluşturuldu, çıktısı alındı ve kesilerek kürdana yapıştırıldı.

uğurböceği konseptiuğurböceği konseptiuğurböceği konsepti uğurböceği konsepti

     Peçetelerim….

uğurböceği konsepti

     Bardaklarım…

uğurböceği konsepti

      Son olarak da kapı süsü ile birlikte süsleme işlemimiz sonlandırıldı.

uğurböceği konsepti uğurböceği konsepti

     Sıra geldi kurabiyelere… İlk kurabiye çalışmam ama sanırım başarılı oldu. Birkaç çeşit yapmayı uygun gördüm. Siz dilerseniz tek çeşit yapabilirsiniz. Yapması çok eğlenceli ve hiç zor değil. Kınadan kalma sepetimin içerisine köpük koydum ve kurabiyelerimi buna batırdım. Görüntüsü hoş oldu.

uğurböceği konseptiuğurböceği konseptiuğurböceği konsepti uğurböceği konsepti uğurböceği konsepti      

       Pastamız çok sevdiğimiz bir aile dostumuzdan. Ellerine sağlık çok lezzetliydi:)

uğurböceği konsepti uğurböceği konsepti

    Süsleme işlemi de sona erdi. Şimdi sıra yiyecek içecek kısmını hazırlamaya geldi. Masamızı da hazırladık mı işlem tamamdır.

uğurböceği konseptiuğurböceği konsepti uğurböceği konsepti

  Doğum günün kutlu olsun canım kızım….

     uğurböceği konsepti                             

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir