TWİSTER BÖYLE OYNANIR :)

   Bir çocuğa sağını solunu öğretmenin, fiziksel olarak harekete zorlamanın en eğlenceli yolu nedir diye sorsalar bu oyunu söylerim. Kalabalık grupla ve farklı komutlarla daha eğlenceli hale getirebileceğiniz oyunu çocuğunuz, ister sizinle ister arkadaşları ile rahatlıkla oynayabilir. Biz henüz öğrenme aşamasındayız ama yine de çok eğlendik. Gelin Twister nedir? Nasıl oynanır? hep beraber öğrenelim…

     Oyun ideal olarak 4 kişiyle oynanıyor ama daha az ya da daha çok kişiyle oynamanın hiç bir sakıncası yok. . Oyun yeşil, sarı , mavi ve kırmızı renklerinden oluşan toplarla bir halıdan oluşuyor. Bir de komutları belirleyen bir çarkımız var. Çarkı hakem yönetecek ve oyundaki komutları o verecek.  Oyuncular bu hareketleri yaparlar ancak belirli kurallara bağlı olarak!

      Herhangi bir yere dayanmak yasak. Ayrıca hakemin komutunu tam olarak gerçekleştirmelisiniz. İşin en eğlenceli kısmı da burada zaten. Oyuncular şekilden şekle girerler ve çok zorlanırlar.  Eğer inatçı bir rakibe denk geldiyseniz işiniz çok zor değişik şekillerde yarım saat hatta bir saat bile kalabilirsiniz. O sizin şansınıza kalmış. Bazen çarktan o kadar zor hamleler çıkar ki pes etmek zorunda kalabilirsiniz.

    Oyunca ilk pes eden kişi sonuncu olur ve oyundan çekilir. Sonra sırayla diğer kişilerde çekilir. En son iki kişi kaldığında final oynanır. Kim daha dayanıklı olursa oyunu o kazanır.


label, , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir