SAKARYA’DAN NAMELER

      Sakarya’da küçük, gösterişsiz bir dükkan. Yanından geçsen belki dikkat bile etmezsin. Vitrininde birkaç enstrüman olan, tabelasını bile göremediğimiz bu mekanın içinde ise çok büyük işler başarılmakta. 

     Mehmet Ali Seyhan Müzik Evi’nden bahsedeceğim bu yazımda. Sakarya’da yaşayanların belki daha önce duyduğu bir mekandır. Duymadıysanız , gitmediyseniz, Sakarya’dan yolunuz geçerse bir uğrayın derim. Dışarıdan gayet gösterişsiz duran bu dükkan, içeriye girince sizi büyük bir sürprizle buluşturuyor. 

       İçeriye adım attığınız anda öncelikle sizi nostaljik bir hava karşılıyor. Hemen yanı başındaki küçük odadan ise dev sesler yükseliyor. Sevimli mi sevimli bir grup çocuğun neşeli şarkılarıyla kendinize geliyorsunuz. 

sakaryadan nameler

      Bu mekanda, haftanın belirli günleri çocuklar için koro çalışmaları yapılmakta. Grup halinde yapılan bu etkinlikle, çocuklar hem müzik eğitimi almakta, hem yeni şeyler öğrenmekte hem de grup halinde hareket etmenin, gruba uymanın ne demek olduğunu idrak etmekte. 

     Eğitmeni oldukça eğlenceli bir bey. Çocuklara olan sevgisi kuşku götürmez. Eğitim sırasında kendine has bir üslubu var. Çocuklar onu çok seviyor. Sene sonunda bir de konser verecekmiş bu sevimli grubumuz. Enstrüman eşliğinde hem şarkı söylüyorlar hem de ellerindeki müzik aletleriyle ritm tutuyorlar.  Bir taşla iki kuş anlayacağınız. 

     Sakarya gibi küçük illerde çocuklar için etkinlik ve kurs bulmak kolay değil. Bu nedenle haberi olmayanlar için bu yazıyı yazma gereği duydum. Sakarya’da çocuklar için böyle güzel bir etkinlik var. Göz ardı etmeyin. Ayrıca bu mekanda piyano ve başka enstrümanlar için de özel ders veriliyormuş. Şarkı söylemek istemeyen ama enstrüman çalmak isteyen çocuklar da bu müzik evinden yararlanabilirler. 

     Tanıtmak bizden, davete icabet etmek sizden diyelim. Ben içeride kaldığım her saniyeden sonsuz zevk aldım. Bu atmosferi yaşamak, o tınıları dinlemek ruhuma iyi geldi. Yine yolum düşerse bu güzel kente, yine ziyaret edeceğim bu güzel müzik evini. Sevgilerimle…

Kaydet

label, , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir