RAKAMLARIN SIRASINI PEKİŞTİRME

Malzemeler:

  • 1’den 10′ a Kadar Rakam Kartları

Yaş:

  • + 4 Yaş

Kazanımlar:

  • Matematiksel Beceriler
  • Kavram Öğrenimi
  • Sıralama
 
rakamları sıralama 
 

      Bu etkinlik 1’den 10’a kadar rakamları ve sıralanışlarını pekiştirmeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca çocuğun “önce” ve “sonra” kavramlarını da pekiştirecektir.

     Sayı kartlarını soldan sağa olacak biçimde çocuğunuzla  masanın üzerine dizin. Rakamlardan birini işaret edin ve rakamın ne olduğunu çocuğunuza sorun. Ardından rakamın önce ve sonrasında gelen rakamları da söylemesini isteyin.

      Etkinliği farklı rakamları göstererek tamamlayana kadar birkaç kere tekrarlayın. Bu etkinlikte rakamlardan hangisinin büyük ya da küçük olduğunu da sorarak farklı bir boyut katabilirsiniz.

      Bu etkinlikte başarı gösteren çocuğunuzla bu kez farklı bir şekilde bu etkinliği yapın. Gösterdiğiniz rakamın sağ ve solundaki rakamları kapatın ve görmeden söylemesini isteyin. Bu biçimde rakam sıralaması konusundaki becerisi iyice gelişecektir.

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir