HAMURDAN KULE ÇALIŞMASI

Malzemeler:

  • Oyun Hamuru
  • Kürdan
Yaş:
  • + 4 Yaş
Kazanımlar:
  • Görsel-Uzamsal Algı
  • Geometrik Kavramlar (Matematik Becerilerinin Gelişimi)
  • El-Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi

    Matematiğin en önemli alanlarından biri geometridir.Geometri okul öncesi ve ilköğretim matematiğinde önemli bir yer tutar.Bireylere birçok beceri kazandırır. Geometri yaşadığımız alanı tanıma ve anlamlandırmada önemli bir araçtır. Kısacası bir uzay çalışmasıdır. Geometri ile dünyayı yakından tanıyabiliriz. Geometri derslerinin asıl amacı çeşitli gösterimler ve 3 boyutlu şekiller yardımıyla  çocukların uzamsal yeteneklerini geliştirmektir. 

      Bu çalışmamızda Oyun hamuru ve kürdan yardımı ile küp oluşturduk ve daha sonra hızımızı alamayıp bu şeklimizi kuleye çevirdik 🙂 Kule yapımından çok zevk aldığımızın bir göstergesi sayılabilir bu çaba. Kenar ve köşe kavramlarını öğrenmekle birlikte, küpün kareden oluştuğunu da kavramış oldu Aybike Esra. Aynı zamanda küçük kas gelişimini de destekleyen bu çalışmamız, matematik becerilerinin gelişmesi adına okul öncesinde uygulanabilecek oldukça eğlenceli bir faaliyet. Etkinlik, soyut kavramların somutlaşmasını sağlayarak, okul öncesi çocuğunun anlayabileceği bir şekle bürünmesine yardımcı oluyor.Ayrıca çocukların değil, büyüklerin bile kendini kaptırıp saatlerce uğraşabileceği kadar da eğlenceli. Denemeniz şiddetle tavsiye edilir.

 9,106 total views,  6 views today

label, , , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir