KÖFTE YAPIYORUZ

Malzemeler:

  • Köfte Harcı
  • Tepsi

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • Günlük Yaşam Becerileri
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Sayı Sayma Becerisi

         Montessori felsefesinin en önemli unsurlarındandır günlük yaşam becerileri etkinlikleri. Çocukları eğitmek kadar onları hayata katmak da bir o kadar önemlidir. Bu nedenle günlük yaşamınıza çocukları da dahil etmeniz hem sorumluluk kazanmalarına hem öğrenmelerine hem de eğlenmelerine vesile olacaktır. Yaşamla ilgili farklı beceriler kazanmaları onların kendi kendilerine yetebilmesini sağlayacaktır.

     Bu etkinliğimizde küçük kaslarımızı da çalıştırıyor aynı zamanda sayma çalışması yapıyoruz. Köftenin nasıl hazırlandığını da öğrenmiş oluyoruz. Etkinliğimiz bittikten ve köftelerimiz piştikten sonra da afiyetle yiyoruz:)

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir