I LİKE… KALIBINI ÖĞRENİYORUZ

     İngilizce günümüzde gittikçe zorunlu hale gelen bir edinim. Bu nedenle erken yaşta İngilizce ile tanışma, çocukların bu konuda daha iyi kazanım geliştirmesi için elzem. Biz de bugün birazcık İngilizce’ye yoğunlaştık. İngilizce bir kalıp öğrendik. ” I like…” . Ayrıca yiyeceklerin İngilizce karşılıklarını da tekrar ettik.

     Etkinlik için kullandığımız malzemeler ise; keçeden yapılmış olan yiyecek görselleri ve gülen yüz etiketiydi. Uygulanışı ise oldukça basit. Yiyeceklerin yanına sıra ile gülen yüz koyuyorsunuz ve çocuktan, hangi yiyeceğe gülen yüz konuluyorsa, onunla ilgili cümle kurmasını istiyorsunuz. Kalıp basit olduğu için çocuklar hemen kavrıyorlar. Sadece kelime çalışmaktan çok daha etkili bir öğrenim gerçekleşiyor. Oldukça da eğlenceli.

     Bu etkinliği bizimle tanıştıran Happy Lessons For Kids ‘e ve Nevim Demirci’ye teşekkür ediyoruz. Evimizde büyük bir keyifle uygulama yapıyoruz. Aynı etkinliği bir çok farklı kelime için de kullanabilirsiniz. Meyveler, sebzeler, renkler, sporlar vb. Keyifli çalışmalar…

label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir