GANAJ TARİFİ

     Pastalarım için kullandığım pasta kremasını daha doğrusu ganaj yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Krema kullanmıyorum. Kremşanti ile yapılan kremalar biraz yağlı geliyor bana. Ganaj ise hem kıvam hem lezzet açısından bana daha uygun. Üstelik kıvamını ayarlama şansımızda var. İdeal kıvam bire bir ölçüler. Ancak biraz daha koyu bir kıvam olsun isterseniz çikolata oranını yükseltebilir, kremayı daha az kullanabilirsiniz. Pasta üzerini kaplama açısından koyu kıvam daha iyi. Sadece pastalarda değil, tart, kurabiye, cheesecake ve daha birçok tarifte de bu çikolata kremasını kullanabilirsiniz. Afiyet olsun 🙂

Malzemeler:

  • 400 gr Süt Kreması (2 Paket)
  • 400 gr Çikolata 

ganaj tarifi

Yapılışı:

  • Süt kreması bir tencereye dökülür ve ısıtılmaya başlanır.
  • İlk kabarcıkta hemen altı kapatılır. Kaynatmamanız gerekiyor. Elinizi hafif yakacak kadar ısınması yeterli. Sakın pişirmeyin. 
  • Sıcak kremanın içerisine parçalanmış çikolatalar dökülür ve tamamen eriyene kadar karıştırılır. Soğuduktan sonra buzdolabında katılaşması için bir kaç saat bekletilir. 
  • Pandispanya arasında ve üzerinde kullanılabilir. 
label, , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir