FES BAŞIMA

Malzemeler:

  • Fes
Yaş:
  • + 3 Yaş
Kazanımlar:
  • Uygulamalı Tarih Bilgisi

     Bir fes bulduk geçirdik kafamıza. Rahmetli Kemal Sunal’ı da anmadan edemedik. Aybike Esra’nın çok hoşuna gitti tabii. Sonrasında ise ufak bir tarih bilgisi verdik.

    Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde kullanılan bu giysi türünün; Atatürk’ün Şapka Kanunu’nu çıkarmasıyla birlikte kullanımının bittiğini ve sonrasında fes yerine şapka kullanıldığını ifade ettik. Özellikle kadınların nasıl giyindiklerini merak eden kızıma, bununla ilgili de internetten fotoğraf gösterdim. Böylece Cumhuriyet öncesi tarihine bir giriş yapmış olduk. Yakında bizi kavuk ile görürseniz hiç şaşırmayın 🙂 

 5,185 total views,  2 views today

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. İFTİ 500 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir