FES BAŞIMA

Malzemeler:

  • Fes
Yaş:
  • + 3 Yaş
Kazanımlar:
  • Uygulamalı Tarih Bilgisi

     Bir fes bulduk geçirdik kafamıza. Rahmetli Kemal Sunal’ı da anmadan edemedik. Aybike Esra’nın çok hoşuna gitti tabii. Sonrasında ise ufak bir tarih bilgisi verdik.

    Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde kullanılan bu giysi türünün; Atatürk’ün Şapka Kanunu’nu çıkarmasıyla birlikte kullanımının bittiğini ve sonrasında fes yerine şapka kullanıldığını ifade ettik. Özellikle kadınların nasıl giyindiklerini merak eden kızıma, bununla ilgili de internetten fotoğraf gösterdim. Böylece Cumhuriyet öncesi tarihine bir giriş yapmış olduk. Yakında bizi kavuk ile görürseniz hiç şaşırmayın 🙂 

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir