SEA LİFE GEZİMİZ

     Her çocuğun görme hakkı olduğunu düşündüğüm bir yerdir bu akvaryum. 15000 den fazla deniz canlısını bir arada barındıran eşsiz bir müze gibi. Her yaş çocuğun ilgisini çekebilecek güzellikte.  21 ayrı temanın bulunduğu, farklı coğrafi bölgeleri ayrı gruplar halinde sergilemekteler. En çok ilgi çeken kısım ise tabii ki okyanus bölümü. 93 metrelik bir tünelin içerisinden geçerek okyanus canlılarını görebiliyorsunuz. Bir çok farklı tür köpekbalığı da bu canlılar arasında bulunuyor. Köpekbalıklarının çocukların üstünden geçtiği andaki heyecanı görmeniz lazım.

      Biz de bu heyecanı yaşamak üzere rotamızı Sea Life’ a çevirdik. Her bölümü ayrı ayrı inceledik. Kızım için okyanus bölümü favoriydi. Ancak oğlumla benim tercihim Yağmur Ormanları idi. Eğlenceli vakit geçirdik. Çok şey öğrendik. Hele ki 5 yaş üstü çocukların öğreneceği daha pek çok şey var. Her akvaryumun yanında bilgilendirme ekranları mevcut. Balığın türü, nerede yaşadığı ve özellikleri bu ekranlardan öğrenilebiliyor.

      Çocukların fen ve coğrafya bilgisine katkısı büyük olacaktır. Balık türlerini ve özelliklerini öğrenerek genel kültürlerine yatırım yapacaklardır. Hem de çok iyi zaman geçireceklerdir. Gitmenizi şiddetle tavsiye ederim.

sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife sealife

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir