EVE KAR GELDİ

Malzemeler:

  • Kar

Yaş:

  • + 1 Yaş

Kazanımlar:

  • Dokunsal Duyunun Hassaslaşması
  • Fen ve Doğa Bilgisi
  • Küçük Kas Gelişimi

      Artık kış İstanbul’a da geldi. Öyle bir geldi ki okulları bile tatil etti. Bu tatil gününde biraz da hastalığın etkisi ile dışarı çıkmaya cesaret edemedik. Aybike’nin kardan adam yapma hevesine hastalık mani olamadı ama. Aybike Esra’nın karla oynamak için yoğun ısrarı; bize farklı alternatifler üretme yolunu açtı. Bir tepsi alındı. İçerisine bol kar doldurularak eve getirildi. Hem kardan adam yapıldı hem de karla bol bol oynandı. Arada sohbet etmeyi de ihmal etmedik tabii. Karın oluşumu, erimesi, karla yapılabilecekler uzun uzun konuşuldu. Hatta erime olayı bizzat incelendi.

   Çocuklarımız için bahaneler üretmek yerine, çözüm arayışları içerisinde olmamız; onların hem mutlu olması hem de gelecekte çözüm üreten bir birey olması yolunda önemli bir adım. Karla oynamak her zaman güzeldir. İster içeride olsun ister dışarıda:)

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir