BALONLARI KEŞFEDİYORUZ

Malzemeler:

  • Balon

Yaş:

  • + 6 Ay

Kazanımlar:

  • Dokunsal Duyunun Geliştirilmesi
  • Renk Bilgisi
  • İşitsel Duyunun Geliştirilmesi

       Balonlar, çocuklar için eğlenceli  bir oyuncaktır. Onun yumuşak dokusu, kolayca hareket etmesi,  çeşitli çocuk etkinliklerinde kullanılmasını kolaylaştırmaktadır. Bu etkinliğimizde biz de balon inceliyoruz. Balonun rengini, dokusunu ve çıkardığı sesi keşfediyoruz. Bu Kerem Hakan’ın işitsel duyusunu ve dokunsal duyusunu hassaslaştırıyor. Ayrıca mevcut renklerden de bahsederek renk bilgisini geliştirmeye çalışıyoruz.

      Bu etkinlik sadece balonla sınırlı değil elbette. Evinizde bulunan tüm eşyalarla bu etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. Bebeğinizin bu eşyalara dokunmasını sağlayarak dokusunu keşfetmesine katkıda bulunabilir, çıkardığı sesi ona dinleterek işitsel hassasiyet sağlayabilirsiniz.

       Not: Lütfen bebeklerinizi balonla gözetimsiz olarak yalnız bırakmayınız. Emzik kullanıyorsa ağzında emzik bulundurmaya çalışınız. Bu tedbir, can güvenliği açısından önemlidir.

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir