ANNEMİN ÇANTASI (ÇOCUK KİTABI)

      Bugün sizlerle yazarı Sara Şahinkanat, çizeri Ayşe İnan Alican olan çok güzel bir kitabı tanıtmak istiyorum: Annemin Çantası. Bu sımsıcak hikayesi olan kitap bence tüm çocukların kitaplığında yer almalı. YKY den çıkan hemen hemen her kitabı beğenmeme karşın, bu kitabın duygusunu pek az kitapta yakalamışımdır. 

       Kitap iki kardeş ve annelerinin bir günlük bir macerasını anlatmakta tabii bir de çanta. Günlük yaşamın sıradanlığının nasılda mucizelerle dolu olduğunu bir çocuğun gözünden görüyorsunuz bu hikayede. Kahramanımız bir çanta. Çocuklarının annesini çantası. Kahraman olma nedeni ise her ihtiyaca anında karşılık vermesi. Çanta çocukların ihtiyaç duyduğu tüm gereksinimleri karşılıyor. Yelken olma görevini bile. Çocuklar çantanın kahramanlığı karşısında hayretler içerisinde kalıyorlar. Çantalarıyla gurur duyuyorlar. Ancak kitabın sonunda anlıyorlar ki asıl kahraman çanta değil anneleri 🙂

       Gerçekten de öyle değil midir? Anneler onca şeyi taşımazlar mı çantalarında? Her ihtiyaca karşılık gelen bir malzeme çıkmaz mı çantalarından? Bize göre sıradan olan bu rutin, çocuk gözüyle bakınca inanılmaz görünmekte. Biz de kahramanlığımızla öğünmekteyiz. Tüm annelerin bu kadarcık şımarmaya hakkı olduğunu düşünüyorum. Yaptıkları iş hiç de kolay değil. Tüm ayrıntıları düşünmek, organize hareket etmek ve bir canlıyı büyütüp hayata emanet etmek. Dünyanın en zor işi.

      Hikayenin dili oldukça akıcı ve şiirsel. Resimler muhteşem. Hikaye kurgusu çok iyi. Bir solukta okunan, okurken merak uyandıran bir kitap. İki sevimli çocukla maceralara atılıyor, onlarla heyecanlanıyor, onlarla coşuyorsunuz. Çocuklarımın bıkmadan dinlediği kitaplar kategorisine çoktan girmiş durumda. 

       Çocukların bakış açısını genişleten, onları çok yönlü düşünmeye sevk eden bu eğlenceli kitabı size mutlaka öneriyorum. Keyif alacaklarına eminim. Kitabı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz…

label, , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir