ELSA’NIN BÜYÜLÜ BUZ SARAYI

     Aybike Esra’nın bu yılki doğum günü teması Karlar Ülkesi idi. Doğum günü hediyesini de bu nedenle konseptimize uygun olarak seçtik. Lego’dan Elsa’nın Büyülü Buz Sarayıni aldık. Aybike’nin heyecanı görülmeye değerdi. 

     Açıkçası daha önce bir lego ürününü incelememiştim. Sadece Legoland Gezimizden edindiğim deneyim kadarını biliyordum. Kaliteli olmakla birlikte bana çok pahalı geldiği için hiç satın almamıştım. Doğum günümüz bunun için bir fırsat oldu. 

     Ürün gerçekten de çok kaliteli. Her ayrıntı hassasiyetle düşünülmüş. Buna da gerek var mıydı dedirtecek kadar detaya inmişler. Sonuçta harika bir ürün çıkmış  ortaya. Ürün, oldukça küçük parçalardan oluşuyor. 3 yaş altının yapması mümkün değil (zaten yapmamalı da, yutabilir). Minik minik parçaları bir araya getirerek sarayı oluşturuyorsunuz. Tabii bunu resme bakarak kendi kendinize yapmanız mümkün değil. O nedenle saraydan daha büyük ebatlara sahip bir kılavuzu var. Kılavuzda tek tek her adım resimlenmiş. Paket paket açarak kılavuza göre oluşturuyorsunuz tüm parçalarınızı. Biraz vakit alıyor elbette. Ama emeklerinize değiyor. Yapması oynamasından daha eğlenceli. 

      Üründe beni hayal kırıklığına uğratan tek şey, sarayın ebatlarının beklediğimden daha küçük olmasıydı. Ben daha büyük, göz dolduran bir saray bekliyordum. Daha ufak bir sarayımız oldu. Olsun, çok yer kaplamıyor (iyi tarafından bakmak lazım). Kızım sarayını çok sevdi. Sürekli oynuyor. En uzun süre bıkmadan oynadığı oyuncaklardan biri oldu. İlk yapışta benden yardım almak durumunda kaldı. Detaylar fazla olduğundan malumunuz. Ancak bir süre sonra kılavuz yardımıyla kendi kendine de yapabilir hale gelecektir. Şuan bozmaya kıyamıyor. Öylece oynuyor. Ama bir süre sonra bozup bozup tekrar yapacak. İnşa etmekten zevk alacak. Uzun soluklu bir oyuncak isteyenler için önerilir. Özellikle de Elsa hayranıysa 🙂

 3,459 total views,  8 views today

label, , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir