HESAP MAKİNESİ KEŞFİ

Malzemeler:

  • Hesap Makinesi

Yaş:

  • + 3 Yaş

Kazanımlar:

  • Matematiksel Beceriler
  • Günlük Yaşam Becerileri
  • Sayı Bilgisi

       Bu etkinliğimizde hesap makinesini tanıdık ve üzerindeki rakamları tekrar ettik. Aletin ne işe yaradığını, nasıl kullanıldığını,  günlük yaşamımızda kullandığımız bu aletin ne amaçla kullanıldığını öğenmiş olduk.

      Ayrıca rakamların dijital yazılımlarını da uygulamamız sırasında gözlemleme olanağı yaşadık. Rakamların tekrarı konusunda oldukça faydalı oldu. Aybike Esra ilgiyle inceledi ve tuşlara defalarca bastı. Yazılı olarak rakamlara ilgi duymayan çocuklar için bu uygulama faydalı olabilir. Matematiksel becerilerin gelişimi için rakamların önemi büyük.

label, , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir